Masz pytanie?
Numer telefonu do seriwsu instalacji LPG

Czy warto montować instalacje LPG?

Ciekawostki » Czy warto montować instalacje LPG?

Wielu użytkowników samochodów decyduje się albo na zakup auta z zamontowaną już instalacją gazową albo też na własną rękę dokonuje takiej instalacji w renomowanym serwisie LPG. W związku z tym coraz więcej samochodów jeżdżących po drogach zasilanych jest autogazem LPG.

Sama zasada działania silnika samochodu pozostaje niezmieniona. Chodzi tylko o to, że zamiast tradycyjnego paliwa, do silnika samochodu dostarczany jest autogaz i to powoduje poruszanie się samochodu. Niemniej jednak sam zapłon auta następuje z użyciem pierwotnego paliwa, tak więc konieczne jest choć minimalne posiadanie w baku tego środka (najlepiej 1/4 zbiornika).

Podstawowym argumentem przekonującym do zainwestowania w instalację gazową LPG jest wymiar ekonomiczny, a więc zaoszczędzone środki finansowe. Gaz, w porównaniu z innymi rodzajami paliwa samochodowego, jest najtańszy, a jego dostępność równie duża szczególnie w naszym kraju. Większość stacji benzynowych oferuje możliwość tankowania autogazu LPG. Niemniej jednak owa oszczędność ekonomiczna pojawia się tylko wtedy, kiedy pokonujemy pojazdem znaczne ilości kilometrów w skali roku. Wówczas, różnica między kosztami paliwa, a kosztami montażu instalacji i jej dodatkowego serwisowania szybko wyrównuje się, a po pewnym czasie daje konkretne wymierne oszczędności finansowe. Moment, w którym pojawiają się oszczędności zależy zatem od poniesionych kosztów i przejechanych kilometrów. Warto to sprawdzić na poniższym przykładzie.

Przy założeniu, iż spalanie benzyny samochodu wynosi 5 l na 100 km możemy łatwo przeliczyć, iż na trasie 300 km spalimy 15 l benzyny. Jest to koszt rzędu 80 zł. Pokonując tą samą trasę na gazie spalimy 19,5 l autogazu, a więc będzie to koszt 49 zł. Biorąc zatem pod uwagę sam fakt kosztów związanych z zakupem odpowiedniego paliwa widać, że różnica jest diametralna.

Realizacja: haiNET | CMS by Quick.Cms
AutoGasPlus
ul. Myśliborska 21
66-400 Gorzów Wielkopolski